De cavia-, vogel- en konijnenopname
Het was al lang een wens van ons om in de opname de roofdieren en de prooidieren van elkaar te scheiden. Alleen de geur kan al voor de nodige stress zorgen. Dit hebben we nu eindelijk kunnen verwezenlijken. Aangezien we veel konijnen en knaagdieren zien, is dit een grote meerwaarde voor ons.
Verder is het bekend dat deze diersoorten niet alleen tijdens, maar ook zeker rondom een operatie een extra grote behoefte hebben aan extra zuurstof. Dit deden we al door ze langer aan de zuurstof te laten liggen op de operatietafel. Maar nu kan het nog mooier en tegelijk hebben we de operatiekamer ook weer sneller tot onze beschikking. We hebben namelijk extra geïnvesteerd in hokken die geschikt zijn om van extra zuurstof voorzien te worden wanneer wij dat willen. We kunnen dus voor en na de operatie gebruik maken van echte zuurstofkooien. Hiermee proberen we dan weer de narcoserisico’s te verkleinen.
We hebben hokjes waar de dieren alleen in kunnen zitten. Maar wanneer ze samen met hun vriendje of vriendinnetje komen, kunnen we ze ook groter maken zodat ze lekker de ruimte hebben.