Afgelopen maand stond in het teken van onze weg vinden, sloop, tegenslag, oplossingen en vertraging.
Onze weg vinden
We wisten altijd blindelings al onze spullen en materialen te vinden en alles stond door jaren bijschaven op de meest efficiënte plek. Nu staat alles op tijdelijke plaatsen en missen we de optimale opruimplek.
Deze maand zijn we dan ook veel bezig geweest in het ons bekend maken met de nieuwe plaatsen waar de spullen nu liggen. Het begint al een stuk beter te gaan. Natuurlijk zullen we wel wat meer moeten lopen om spullen te pakken, maar dat is alleen maar goed voor ons “stappendoel” van de dag. Verder zijn we bezig om de issues van fase 1 op te lossen en zo alles uiteindelijk optimaal te krijgen.
We hebben al jaren nagedacht over wat we wilden verbeteren en optimaliseren, maar toch kwamen we nog een onverwachte verbetering tegen: de nieuwe hokken blijken zeer gewaardeerd te worden door de meeste katten. We zien duidelijk dat de meeste katten deze hokken, waarin o.a. vloerverwarming zit, veel prettiger vinden dan de oude. Het merendeel lijkt ervan te genieten en is een stuk relaxter.


Sloop
Zoals in de vorige blog te lezen was, is er in fase 2 veel gesloopt. Al het oude is verwijderd. We hebben ook een deel van de muren gesloopt om zo tot een nieuwe en verbeterde ruimteverdeling te kunnen komen. De stagiaires die bij ons gelopen hebben en zeker de jonge dierenartsen, die vanuit de studie de opdracht kregen om verbeterpunten te verzinnen, zullen zien dat de belangrijkste verbeteringen nu opgepakt zijn.
Ook zijn we bezig geweest met de vloer: zie verderop in de tekst.








Tegenslagen en oplossingen
Zoals altijd in een verbouwing kwamen we tegenslagen tegen. Zo kwamen we een aantal constructieve uitdagingen tegen. Er bleken een paar trekbalken te zitten op plekken en hoogtes die grandioos in de weg zaten. Maar zomaar weghalen is geen optie. Dus werd er een constructeur bijgehaald. Na overleg wat er mogelijk was gaat dit nu opgepakt en opgelost worden.
Sinds 2003 hebben we veel problemen met onze vloer gehad. Dit was grotendeels opgelost toen we over zijn gegaan op de pvc-tegels. Echt optimaal was het echter nog niet. Nu de boel helemaal openligt, zijn we voornemens om het goed op te lossen. Hiervoor moest de vloer afgeschuurd worden en dit bleek dieper te moeten dan eerst gedacht.

Bij het afschaven van de vloer kwam veel stof vrij. Dit zorgde ervoor dat het niet mogelijk was om op die dagen veilig steriele operaties te doen. Aangezien veiligheid voor ons extreem belangrijk is, hebben we de geplande operaties verschoven. Vervolgens kregen we te maken met ziekte bij de mensen die de vloer moesten doen en met tegenslagen in het afronden van de vloer. Dus moesten we helaas weer onze klanten bellen. Sommigen zijn zelfs een paar keer gebeld om verzet te worden. Iedereen was gelukkig heel begripvol en begreep dat veiligheid voorop stond.
We willen iedereen nogmaals bedanken voor hun begrip!
Vertragingen
De sloop bleek uiteindelijk veel langer te duren dan oorspronkelijk gepland. Mede doordat een deel van de praktijk in 2003 door de toenmalige aannemer zeer stevig en goed in elkaar gezet was en minder makkelijk te slopen bleek dan gedacht.



Daarnaast was de ingeschatte tijd voor het verwijderen van de oude vloer een miscalculatie. Er zaten veel lagen op de vloer door alle eerdere herstelwerkzaamheden en dat kostte meer tijd dan verwacht om te verwijderen. Ook kwamen er een paar slechte stukken beton in de vloer naar voren, waar we ook nog wat mee moeten doen.


Wel zijn er al rioleringspijpen gelegd, waar nog wat aan bijgeschaafd moest worden, maar ondertussen liggen ze er goed in.

Kortom de afgelopen maand is er weinig opbouwends gebeurd. Om te zorgen dat we de opbouw goed konden doen, is besloten om de opbouwfase met 3 weken uit te stellen.
We zijn liever later klaar en dat alles goed is, dan snel klaar met nog steeds gebreken. Dan grijpen we toch maar even terug op het oud-Hollandse gezegde:
“Haastige spoed is zelden goed”.
