Alle puppies die na 1 april 2013 geboren zijn, moeten verplicht gechipt en geregistreerd worden bij een Nederlandse databank. Nieuwe eigenaren moeten hun dier binnen 14 dagen op hun naam laten registreren. Voor het alsnog registreren kunt u kijken op chipjedier.nl, of contact opnemen met uw dierenarts.
In het Besluit Identificatie en Registratie, dat vanaf 1 april 2013 van kracht is gegaan, kunnen hondenhandelaren een boete van €500,- per pup opgelegd krijgen. Momenteel worden er controles uitgevoerd door de nVWA om te zien of handelaren zich wel aan de regels houden, waarbij er in Overijssel inmiddels een hondenhandelaar is beboet.
Puppies moeten bij de handelaar al geregistreerd worden, vóórdat ze overgezet worden naar de nieuwe eigenaar. Dit besluit is juist genomen om duidelijkheid te krijgen wat de herkomst is van de puppies.
Voor meer informatie: www.nvwa.nl